Logo
          2018 m. birželio 24 d., sekmadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teisingumo ministrė M. Vainiutė: kovoje su korupcija sieksime akivaizdžių rezultatų

2017-04-20Šiandien Teisingumo ministerijoje įvyko pirmasis šiais metais Tarpžinybinės komisijos kovai su korupcija koordinuoti posėdis. Komisijai vadovauja teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Neseniai atnaujintos sudėties komisijos nariais yra Prezidentūros, Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų, teisėsaugos institucijų, Valstybės kontrolės ir Viešųjų pirkimų tarnybos bei verslo asociacijų deleguoti atstovai.

„Sieksime, kad naujos sudėties komisija būtų aktyvi ir ryžtinga. Atsižvelgdami į tarptautinių organizacijų ir ekspertų vertinimus, peržiūrėsime veiklos prioritetus ir planuojamus darbus. Jeigu reikės – keisime juos dar ambicingesniais, – pažymi teisingumo ministrė M. Vainiutė. – Komisijos veikla turi lemti prasmingus pokyčius, aiškiai rodančius korupcijos mastų mažėjimą, korupcijos apraiškų netoleravimą visuomenėje“.

Posėdžio dalyviai diskutavo, kaip reikėtų keisti komisijos darbą, kad būtų galima inicijuoti reikalingus veiksmus ir spręsti įsisenėjusia problemas.

Posėdyje buvo aptarta šios komisijos praėjusių metų ataskaita ir Nacionalinės kovos su korupcija 2015-2025 metų programos įgyvendinimo plano tarpiniai rezultatai.

Programos veiksmingumo vertinimas ir trūkumų šalinimas bus laikomi prioritetiniais komisijos darbais 2017 metais. Kita itin svarbi veiklos kryptis – darbų, susijusių su Lietuvos stojimu į tarptautinę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO), priežiūra. Vertinant šalies pasirengimą narystei šioje autoritetingoje organizacijoje, didelis dėmesys skiriamas korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimui.

Vienu iš komisijos veiklos sričių bus ir Vyriausybės programos priemonių, susijusių su korupcijos prevencija, vykdymo kontrolė. Konkretus prioritetų sąrašas bus patvirtintas kitame komisijos posėdyje.

Posėdyje buvo apžvelgti „Lietuvos korupcijos žemėlapio“ praėjusių metų rezultatai. Konstatuota, kad didėja visuomenės nepakantumas korupcijai, piliečiai aiškiau supranta korupcijos problemos žalą valstybei ir daugiau gyventojų būtų linkę pranešti apie korupcijos atvejus. Siekdama užtikrinti efektyvią apie korupciją pranešusių asmenų apsaugą, Teisingumo ministerija šiuo metu rengia Pranešėjų apsaugos įstatymo projektą.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.