Logo
          2018 m. birželio 18 d., pirmadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PLAIS padėjo grąžinti jau milijardą eurų

2017-05-18Prieš pusantrų metų pradėjusios veikti unikalios, itin didelio masto ir svarbos Piniginių lėšų apribojimo sistemos (PLAIS) pagalba išieškota suma – jau 1 milijardas eurų.

Skaidrių procedūrų užtikrinimas ne tik taupo procesų dalyvių laiką, bet ir padeda pasiekti apčiuopiamų rezultatų. Anot PLAIS sukūrusio Registrų centro, nuo PLAIS veiklos pradžios išieškota lėšų už milijardą eurų iš beveik 400 tūkst. skolininkų. Sistemos pagalba pateikta 5,4 mln. apribojimų nurodymų. Maždaug 85 proc. sistemoje nurodytų skolininkų sudarė fiziniai asmenys, likę 15 proc. – juridiniai asmenys.

2015 m. rugsėjo pabaigoje supaprastinus skolų išieškojimo procedūras, išieškotojai centralizuotai ir sparčiau negu anksčiau atgauna lėšas – procesas nuo 3 darbo dienų sutrumpėjo iki kelių valandų. Sistemos novatoriškumu bei jos diegimo galimybėmis domisi ir kitos valstybės, siekiančios pertvarkyti ir struktūrizuoti išieškojimo procesus savo šalyse.

Vakar paaiškėjo, kad Registrų centro sukurta PLAIS – viena iš 8 geriausių šalies skaitmeninių sprendimų, konkurse „Naujasis knygnešys“ atrinktų atstovauti Lietuvai pasauliniame konkurse „World Summit Awards 2017“ (liet. k. „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2017“). Galimybę išbandyti jėgas tarptautiniame konkurse kartu su kitais geriausiais atrinktais skaitmeniniais sprendimais iš viso pasaulio PLAIS gavo laimėjusi kategorijoje „Valdžia ir piliečių įsitraukimas“.

Konkursą „Naujasis knygnešys“ kasmet organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos.

Neseniai PLAIS kaip analogų Europoje neturinti sistema kartu su 15 kitų skaitmeninių sprendimų buvo atrinkta dalyvauti „Pakartotinio panaudojimo ir dalijimosi patirtimi apdovanojimuose“ („Sharing and Reuse of IT solutions“), kuriuos organizavo Europos Komisija.

Papildoma informacija:

2015 m. rugsėjį pradėjusi veikti PLAIS sudarė vienodas sąlygas kreditoriams atgauti skolas. Automatiškai veikianti sistema skolas išieško centralizuotai, skolininko lėšas proporcingai paskirstydama išieškojimą vykdančioms institucijoms. Priverstinio išieškojimo teisę turinčios institucijos operatyviai gauna informaciją apie savo pateikto nurodymo vykdymą ir yra automatiškai informuojamos apie kitų nurodymų teikėjų prisijungimą prie išieškojimo.

Šiame procese per integracines sąsajas, siunčiant duomenis tik elektroniniu būdu, dalyvauja visi Lietuvos teritorijoje veikiantys išieškotojai ir kredito, mokėjimo bei elektroninių pinigų įstaigos, kuriose yra skolininkų lėšos.

PLAIS yra uždara sistema, kuri duomenis gauna ir teikia per web servisus, duomenis šifruojant ir pasirašant. Sistemos saugumo užtikrinimui nekaupiami jokie pertekliniai duomenys. Sistemos architektūra unikali tuo, kad ir išieškotojai, ir kredito įstaigos bendrauja su viena sistema – PLAIS, todėl PLAIS visų dalyvių atžvilgiu lengvai suprantama ir valdoma.

PLAIS pakeitė ankstesnę tvarką, kai greičiausiai skolininko lėšas atgaudavo pirmasis bankui pateikęs pinigų apribojimo ir nurašymo nurodymus. Kiti kreditoriai tuo metu laukdavo eilėje, tad kai kuriems jų lėšų atgavimas tapdavo sunkesnis.

Registrų centro inf.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.