Logo
          2018 m. birželio 24 d., sekmadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teisingumo ministrė M. Vainiutė – turime plėtoti ir stiprinti bendrą Europos teisingumo erdvę

2017-06-08Teisingumo ministrė Milda Vainiutė birželio 8 d. dalyvavo Liuksemburge vykusioje Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų taryboje.

Vienas pagrindinių darbotvarkės klausimų – naujos ES institucijos Europos prokuratūros steigimas. „Džiaugiamės, kad po ilgų diskusijų, prasidėjusių dar Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu, pavyko patvirtinti bendrą požiūrį dėl Europos prokuratūros reglamento. Tai reiškia, kad jau pasirengta įkurti naują instituciją, – sako teisingumo ministrė M. Vainiutė. – Lietuva laikėsi pozicijos, kad būtina stiprinti ES finansinių interesų apsaugą ir drauge plėtoti bendrą teisingumo erdvę, todėl nuo pat pradžių rėmė Europos prokuratūros idėją“.

Pasak ministrės, Lietuva pasisako už stiprią ir savarankišką Europos prokuratūrą, kuri gebėtų veiksmingai tirti finansinius nusikaltimus, o juos padariusius asmenis patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir užtikrinti glaudų nacionalinių teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą. „Tai labai aiškus signalas mokesčių mokėtojams, kad ES nesitaiksto su finansiniais nusikaltimais. Aiški ir vieninga pozicija šiuo klausimu didina ir mūsų piliečių pasitikėjimą bendrija“, – Taryboje pažymėjo M. Vainiutė.

Dvidešimt ES šalių pareiškė siekį prisidėti prie Europos prokuratūros įkūrimo. Šios institucijos idėja buvo iškelta 2013 metais, kai Lietuva pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai.

ES Teisingumo ir vidaus reikalų taryba išreiškė bendrą požiūrį į Europos Parlamento ir ES Tarybos direktyvą dėl skaitmeninio turinio sutarčių. Pašalinus pagrindines tarpvalstybinės e - prekybos teisines kliūtis, bus sudarytos sąlygos sparčiau augti skaitmeninei rinkai. Tarybos darbotvarkėje – diskusija apie kovos su pinigų plovimu baudžiamąsias priemones, kurios sustiprintų teisinę sistemą ir užtikrintų veiksmingesnį šio nusikaltimo užkardymą, bei kitais klausimais, susijusiais su laisvo kapitalo judėjimu bei duomenų apsauga.

Ministrų darbo pietų dalykinė tema – kovos su neapykantos kurstymu internete elgesio aptarimas. Teisingumo ministrės nuomone, šios negatyvios tendencijos yra neatsiejamos nuo priešiškos propagandos ir dezinformacijos tikslų. „Nepakantumo kurstymas kitoniškumui – kitai rasei, tikėjimui, žmogaus orumo niekinimas kartu skleidžia nepasitikėjimą mūsų demokratinėmis vertybėmis. Neabejotinai tai gali turėti įtakos, skatinant radikalias kraštutines nuostatas visuomenėje, – sako ministrė M. Vainiutė. – Lietuvos teisingumo ministerija inicijavo diskusiją dėl neapykantos kurstymo internete ir yra pasirengusi teikti konsultacijas, aiškinant neapykantos sklaidos keliamas grėsmes“.

Ministrės teigimu, nepaisant visų taikomų priemonių, neapykantos kalba išlieka didelė problema.
Todėl Europos Komisija galėtų imtis tam tikro vaidmens, koordinuojant socialinių tinklų vartotojų sąmoningumo ir atsparumo dezinformacijai stiprinimą bei ugdymą.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.