Logo
          2018 m. birželio 18 d., pirmadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovo bus ieškoma toliau

2017-09-04Teisingumo ministrės Mildos Vainiutės teiktas kandidatas į Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos (VDAI) vadovus Darijus Beinoravičius pranešė, kad atsiima savo kandidatūrą.

„Esu dėkingas Premjerui ir ministrei už išreikštą pasitikėjimą mano asmeniu ir mano kompetencija. Tačiau dėl tam tikrų subjektyvių interpretacijų žiniasklaidoje bei mano noro kuo greičiau užkirsti kelią galimoms spekuliacijoms šia tema, tikiuosi, kad mano atsisakymas vadovauti inspekcijai išsklaidys bet kokį nepagrįstą šešėlį nuo mane į šias pareigas teikiančių institucijų“, – teigė D. Beinoravičius.

Mykolo Romerio universiteto profesorius, Lietuvos mokslo tarybos narys į inspekcijos vadovus buvo siūlomas ministrės teikimu. Jis buvo pasirinktas vietoje šiuo metu laikinai inspekcijai vadovaujančios Dijanos Šinkūnienės.

Teisingumo ministrė M. Vainiutė atsisakė į vadoves teikti ilgametę inspekcijos vadovo pavaduotoją, nurodydama, kad dėl jos darbo sulaukta skundų, institucijos veiklos rezultatai nėra geri, kolektyvas susiskaldęs. D. Šinkūnienė beveik pusmetį ėjo inspekcijos vadovės pareigas, kai atsistatydino buvęs vadovas A. Kunčinas, tačiau per šį laikotarpį jai nepavyko pademonstruoti, kad jai vadovaujant inspekcijoje galimi spartūs teigiami pokyčiai.

Į VDAI vadovo pareigas buvo surengtos dvi atrankos, bet jos nesulaukė didelio susidomėjimo – ministrė turėjo rinktis iš dviejų kandidatų.

,,Neturiu jokių abejonių dėl D. Beinoravičiaus tinkamumo užimti šias pareigas, tačiau gerbiu jo apsisprendimą. Negaliu neatsižvelgti į jo pateiktus motyvus. Tikiu, kad šis jo žingsnis bei viešojoje erdvėje pateikti vertinimai nesukels neigiamų pasekmių jo karjeros siekiams ateityje. Į atsakingas pareigas teikiau pretendentą, su kuriuo teko kartu dirbti, kurį asmeniškai pažinojau ir kurio žinios bei kompetencija nekėlė jokių abejonių“ – pažymėjo ministrė M. Vainiutė.

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovo paieška bus tęsiama toliau. Inspekcijos vadovą Vyriausybė skiria teisingumo ministro teikimu.

Teisingumo ministerija pradėjo pavaldžių institucijų pertvarką ir siekia, kad visi konkursai ir atrankos į vadovaujančias pareigas būtų skaidrūs ir nekeltų abejonių. „Tikiu, kad sugebėsime rasti tokių kandidatų, kurie gebės ryžtingai atlikti būtinas pertvarkas ir spręsti įsisenėjusias problemas. Turime vienintelį tikslą – valdžios įstaigos turi veikti skaidriai ir efektyviai“, – sako ministrė.

D. Beinoravičius į Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovus teisingumo ministrės teikimu buvo siūlomas rugpjūčio pabaigoje. Žiniasklaidoje pasirodė abejonių, jog ministrė į institucijos vadovus siūlo asmenį, su kuriuo anksčiau yra dirbusi Lietuvos Prezidento kanceliarijoje ir universitete. Vyriausybė nespėjo priimti sprendimo dėl šio kandidato, tačiau Premjeras pareiškė, kad nemato jokių priežasčių, kodėl ministrė negalėtų teikti D. Beinoravičiaus kandidatūros.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.