Logo
          2018 m. birželio 18 d., pirmadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lietuva JT Komitetui pristatė pirmą ataskaitą apie asmenų apsaugą nuo priverstinio dingimo

2017-09-06Lietuvos vyriausybinė delegacija, vadovaujama teisingumo viceministro Pauliaus Griciūno, rugsėjo 4 ir 5 d. Ženevoje vykusioje Jungtinių Tautų Priverstinių dingimų komiteto sesijoje pristatė Lietuvos ataskaitą, kaip įgyvendinama 2007 metų Tarptautinė konvencija dėl visų asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo. Ši konvencija Lietuvoje buvo ratifikuota ir įsigaliojo 2013 metais. Lietuvos ataskaitos peržiūra Komitete surengta pirmą kartą.

Lietuvos ataskaitos svarstymui vadovavo komiteto narys Rainer Huhle (Vokietija). Komiteto paskirti pranešėjai Suela Janina (Albanija) ir Emmanuel Décaux (Prancūzija) išanalizavo Lietuvos pateiktą informaciją. Lietuvos delegacijos nariai atsakė į papildomus klausimus dėl konvencijos taikymo. Debatuose buvo teigiamai įvertintas Lietuvos atliktas darbas, pabrėžta, kad ataskaita yra labai išsami. Taip pat teigiamai įvertinta, jog Lietuva atsižvelgia į Komiteto kompetenciją, svarstant piliečių skundus dėl tariamų priverstinio dingimo atvejų.

Komiteto pranešėjai pažymėjo, kad Lietuvos ataskaitos gynimas buvo pavyzdinis, Lietuva vertinama, kaip regiono lyderė šioje srityje.

Apsvarsčius ataskaitą, Komitetas parengs rekomendacijas Lietuvai dėl tolesnių priemonių stiprinant piliečių apsaugą nuo priverstinio dingimo. Pagal konvenciją priverstiniu dingimu laikomas valstybės pareigūnų, institucijų ar politinės organizacijos nurodymu vykdomas asmens laisvės atėmimas, areštas ar įkalinimas, kai šis faktas nuslepiamas, taip pat slepiama aukos buvimo vieta, siekiant, kad ji atsidurtų už įstatymo apsaugos ribų. Lietuvos Respublikoje šio pobūdžio nusikaltimų nėra užfiksuota.

Delegacijoje dalyvavo – Teisingumo, Socialinės apsaugos ir darbo, Vidaus reikalų, Krašto apsaugos ministerijų, Generalinės prokuratūros, Kriminalinės policijos biuro, Kalėjimų departamento, Valstybinio psichikos sveikatos centro ir Lietuvos nuolatinės atstovybės Ženevoje atstovai.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.