Logo
          2018 m. gruodžio 19 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teisingumo ministerijoje įvyko konferencija apie nuteistųjų resocializaciją

2017-11-14Praėjusią savaitę Teisingumo ministerijoje įvyko mokslinė-praktinė konferencija „Resocializacija be įkalinimo: poreikis korekcijos sistemos reinvesticijai“, kurią organizavo Kalėjimų departamentas kartu su Teisės instituto mokslininkais.

Šioje konferencijoje buvo siekiama įvertinti teisės pažeidėjų resocializacijos priemonių įgyvendinimo ir teisinio reguliavimo situaciją, pasiekimus, iškylančias problemas ir poreikius, skatinti diskusiją resocializacijos sistemos plėtojimo, efektyvinimo klausimais.

„Šiandien, žvelgdami į nuveiktus darbus, galime jais pelnytai pasidžiaugti: įkūrus pusiaukelės namus Lietuvoje pagaliau įgyvendinta vakarietiška atviro kalėjimo koncepcija, įdiegtas nuteistojo rizikos vertinimas į lygtinio paleidimo taikymo procesą įnešė daugiau aiškumo ir objektyvumo, baudžiamojoje justicijoje pradėta taikyti meditacija, elektroninis monitoringas palengvino aprobuojamųjų elgesio kontrolę,“ – sveikindama konferencijos dalyvius sakė teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Kartu su Lietuvos mokslininkais ir bausmių vykdymo sistemos specialistais, pranešimus skaitė bei savo įžvalgomis ir patirtimi dalijosi teisės praktikai iš Portugalijos, Italijos, Latvijos.

Dar 2012 m. Lietuvoje buvo įgyvendinta teisinė probacijos sistemos reforma, kuria buvo įdiegta moderni užsienio šalių patirtimi pagrįsta probacijos sistema. Bausmių vykdymo sistemoje pradėtos taikyti įvairios resocializacijos formos: elgesio keitimo programos, rizikos vertinimo metodikos, elektroninio stebėjimo priemonės, mediacija, plėtojamas bendradarbiavimas su bendruomenėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis, savanoriais ir kt. Įsigaliojo specialus įstatymas, numatantis naujas nepilnamečių socializacijos priemones ir jų taikymo pagrindus.

Remiantis pastarųjų metų statistika, Lietuvoje bausmes laisvėje atlieka apie 70 proc. nuteistųjų, iš jų probacijos tarnybų priežiūroje kasmet yra apie 21 tūkst. asmenų. Visiems probuojamiesiems (apie 9 tūkst. asmenų per metus) taikomos nusikalstamo elgesio rizikos vertinimo metodikos. Per penkerius metus padvigubėjo probacijos tarnybų priežiūroje esančių asmenų, kurie dalyvavo nusikalstamo elgesio keitimo programose (2012 m. – 1,9 tūkst., 2016 – 4 tūkst.). Nuo 2014 m. visose apygardų probacijos tarnybose taikomos atkuriamojo teisingumo priemonės.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.