Logo
          2018 m. lapkričio 21 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lietuvos teisininkų bendruomenė ir Teisingumo ministerija pristato fundamentalią Lietuvos teisės šimtmečio apžvalgą

2017-12-06Gruodžio 6 dieną Prezidentūroje rengiamoje mokslinėje konferencijoje Lietuvos teisininkų bendruomenė ir Teisingumo ministerija pristato fundamentalią Lietuvos teisės šimtmečio apžvalgą. Daugiau kaip 50 iškiliausių Lietuvos teisininkų unikalioje mokslo studijoje „Lietuvos teisė 1918–2018 m.: patirtis ir perspektyvos“ įvertino Lietuvos teisės raidą per pastaruosius šimtą metų, jos poveikį mūsų valstybei ir teisinei sistemai, aptarė dabarties problemas ir ateities perspektyvas.

Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga Teisingumo ministerijos inicijuotą tyrimą atliko ir mokslo studiją parengė Mykolo Romerio universiteto (MRU), Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Vilniaus universiteto (VU) teisės mokslininkai bei praktikai. Mokslo studija itin reikšminga visai Lietuvos teisininkų bendruomenei, nes pirmą kartą taip nuosekliai ir išsamiai apžvelgiama Lietuvos konstitucinės, privatinės, baudžiamosios ir tarptautinės teisės raida nuo 1918 iki 2017 metų pabaigos. „Visų autorių bendros įžvalgos skaitytojui leis susipažinti, kaip buvo statomi Lietuvos konstitucingumo pamatai, kaip kuriantis moderniajai Lietuvos valstybei teisė svariai prisidėjo prie šiuolaikiškos, funkcionuojančios ir tvarios valstybės kūrimo“, – sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

„Lietuvos teisė 1918–2018 m.: šimtmečio patirtis ir perspektyvos“ – ne tik teisininkams aktualus ir reikšmingas leidinys. Jis turėtų sudominti politikus, politikos mokslų atstovus, istorikus, socialinių ir humanitarinių mokslų doktorantus, studentus ir plačiąją visuomenę. Pasak studijos mokslinio redaktoriaus, MRU profesoriaus Vytauto Sinkevičiaus, šis tyrimas pristato ne tik pagrindinius istorinius teisės raidos aspektus, bet ir parodo svarbiausias dabartinio teisinio reguliavimo teorines ir praktines problemas, pateikia mokslines galimų teisinio reguliavimo pokyčių įžvalgas: „Džiugu, kad šio leidinio rengėjus suvienijo didžiavimasis savo valstybe ir jos teise, bendras noras visiems besidomintiems Lietuvos valstybingumu ir teise pateikti vientisą, išsamią Lietuvos teisės raidos šimtmečio studiją, tikėjimas tolesne sėkminga valstybės raida ir jos pažanga.“

Šio leidinio vykdančioji redaktorė, MRU profesorė Lyra Jakulevičienė teigia, kad Lietuvos teisei įtaką skirtingais laikotarpiais darė ne tik kitų valstybių teisė, tačiau ir Lietuvos tarptautiniai tikslai – narystė Jungtinėse Tautose, NATO ir Europos Sąjungoje. Anot profesorės, šie tikslai iš esmės keičia Lietuvos teisę įvairiose jos srityse. „Kita vertus, pastaruoju metu Lietuvos teisės eksportas įgyja reikšmingą pagreitį vadinamosios Rytų partnerystės šalyse – Ukrainoje, Moldovoje, Gruzijoje, todėl studijoje daug dėmesio skiriama ne tik nacionalinei Lietuvos teisei, bet ir Lietuvos tarptautiniam statusui bei patirties tarptautinėje erdvėje analizei – Lietuvos narystės tarptautinėse organizacijose pasiekimams, tarptautiniuose teismuose nagrinėtoms Lietuvos byloms, Lietuvos tarptautinėms sutartims“, – apie studiją pasakoja prof. L. Jakulevičienė.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.