Logo
          2018 m. gruodžio 17 d., pirmadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vyriausybė pritarė balsavimo internetu idėjai

2018-02-28Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos parengtam Balsavimo internetu pagrindų įstatymo projektui, reglamentuojančiam balsavimo internetu įteisinimą.

Įstatymo projekte ypač daug dėmesio skirta, kad rinkėjas būtų identifikuotas informacinėje sistemoje, kad ši sistema būtų pritaikyta neįgaliųjų specialiesiems poreikiams, taip pat nustatyti papildomi saugumo reikalavimai ir įtvirtinta galimybė atlikti sustiprintą informacinės sistemos auditą.

Balsuojančiojo internetu tapatybei nustatyti bus naudojami plačiai paplitę, patikimi ir saugūs identifikavimo būdai. Siūloma, kad balsuoti bus galima naudojantis asmens tapatybės kortele, Registrų centro išduotu ar mobiliųjų ryšio bendrovių sukurtu elektroniniu parašu. Balsuodamas internetu rinkėjas galės balsuoti kelis kartus, tačiau įskaitomas bus tik vėliausiai gautas rinkėjo balsas. Tokiu būdu bus sumažintos galimybės papirkti internetu balsuojančius rinkėjus.

„Balsavimo internetu idėją palaiko tiek užsienio lietuviai, tiek didžioji dauguma mūsų šalies politikų. Tikimasi, kad balsavimo internetu įteisinimas leis žmonėms aktyviau dalyvauti Seimo, Prezidento ar savivaldybių rinkimuose“, – sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Vykdant balsavimą internetu bus vadovaujamasi slapto balsavimo principu, pagal kurį turės būti užtikrinama, kad nė vienas asmuo, įskaitant ir informacinės sistemos tvarkytoją ir valdytoją, negalės susipažinti su rinkėjo balsu.

Jeigu šiam įstatymo projektui pritars Seimas, Teisingumo ministerija parengs Seimo rinkimų, Savivaldybių tarybų rinkimų, Prezidento rinkimų ir kitų su rinkimais susijusių įstatymų pakeitimus, kad būtų įteisintas balsavimas internetu. Planuojama, kad balsuoti internetu piliečiai galės 2020 m. spalio mėn. vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Iki tol turi būti įsteigta ir įteisinta balsavimo internetu informacinė sistema (2019 m. liepos 1 d.), o Vyriausybė Seimui turi pateikti visų rinkimų įstatymų pakeitimų projektus (2019 m. gruodžio 31 d.).

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.