Logo
          2018 m. gruodžio 19 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lietuvos ir Ukrainos teisingumo ministrai pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo teisės srityje

2018-03-05Šiandien su vienos dienos vizitu Vilniuje lankosis Ukrainos teisingumo ministras Pavlo Petrenko. Ministras ir jį lydinti delegacija susitiko su Lietuvos Respublikos teisingumo ministre Milda Vainiute.

Susitikimo metu abiejų valstybių teisingumo ministrai pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo teisės srityje. Valstybės bendradarbiaus korupcijos prevencijos, bausmių vykdymo sistemos modernizavimo, registrų sistemos vystymo, nemokamos teisinės pagalbos tobulinimo ir teisingumo sistemos plėtros pagal Europos Sąjungos teisę srityse. Lietuva ir Ukraina įsipareigojo keistis informacija apie aktualius teisės aktus, dalintis ekspertų žiniomis, rengti seminarus, konferencijas ir apskritojo stalo diskusijas.

„Lietuva tvirtai remia Ukrainos eurointegracijos siekius ir jos pastangas sukurti veiksmingą ir šiuolaikišką teisingumo sistemą. Esame įsitikinę, kad vykdomos reformos teisingumo srityje užtikrina Ukrainos valstybės demokratinę raidą“, – sakė ministrė M. Vainiutė.

Ministrai pabrėžė sėkmingo Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo svarbą, užtikrinant Ukrainos gerovę, stiprinant dvišalius ryšius. M. Vainiutė ir P. Petrenko kalbėjosi apie Ukrainoje vykstančią bausmių vykdymo sistemos reformą, apie valstybės garantuojamos teisinės pagalbos vystymą, privačių antstolių instituto įkūrimą.

Ukrainos teisingumo ministras P. Petrenko taip pat susitiks su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministru Dariumi Skusevičiumi, Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu, lankysis Kalėjimų departamente.

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija yra viena iš ES pagalbos projekto „Parama teisingumo sistemos reformai Ukrainoje“ dalyvių. Šio projekto tikslas – skatinti geriausios praktikos ir patirties mainus tarp Ukrainos ir ES ekspertų. Siekiama užtikrinti, kad Ukrainos teisingumo reformų strategija būtų nuosekli, ypač tokiose svarbiose srityse kaip teismo sprendimų vykdymas, kova su korupcija ir korupcijos prevencija, teismų nepriklausomumas, prokuratūros reforma ir kt.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.