Logo
          2018 m. gruodžio 19 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė apibendrino nuveiktus darbus

2018-03-08



Simboliška, kad pirmoji Lietuvos istorijoje teisingumo ministrė moteris pareigas palieka Tarptautinę moters dieną – dieną, kai pasaulis skelbia ir švenčia lyčių lygybę, moterų emancipaciją ir pasiekimus tiek politinėje, tiek ir socialinėje bei ekonominėje srityse.

Nuo pat 1918 metų, sukūrus Lietuvos valstybę ir kaip vieną pirmųjų ir svarbių valstybei institucijų įsteigus Teisingumo ministeriją, iki pat 2016 metų turėjome 22 teisingumo ministrus vyrus.

Lietuvos teisės sistema grindžiama konstituciniu teisinės valstybės principu. Šis principas reiškia, kad žmogaus teisės ir laisvės turi būti užtikrintos, o valstybės institucijos turi veikti remdamosi teise. „Teisingumo ministerija visa savo veikla turi siekti, kad teisės sistemoje būtų visapusiškai įgyvendinti teisingumo, žmogaus teisių ir laisvių apsaugos bei kiti konstituciniai principai. Kita vertus, teko praktiškai patirti, kad ne tik valdžios institucijų, bet ir visuomenės vertybinis pamatas yra susvyravęs“, – sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Vadovaujantis minėtais principais buvo numatyti ir nuosekliai įgyvendinami ministerijai ir pavaldžių įstaigų strateginiai tikslai. Daug atgarsio visuomenėje sulaukę pavaldžių įstaigų vadovų konkursai sudarė galimybes pradėti pertvarkas pirmiausia siekiant kokybės, o ne greitesnio tempo. Pradėjome Kalėjimų departamento ir penkių probacijos tarnybų reformas. Visuomenei tapo žinoma netvarka ir neskaidrumas pataisos įstaigų sistemoje. Po sudėtingų konkursų procesų pagaliau darbą pradėjo naujas Kalėjimų departamento vadovas, kuris ryžtingai nusiteikęs užtikrinti pokyčius ir stabilizuoti sistemos veiklą. Mūsų pradėtas Registrų centro veiklos skaidrinimas tęsiamas jau kitoje ministerijoje. Be to, įsiklausėme į visuomeninių partnerių lūkesčius dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos organizavimo, artimiausiu metu ši sistema sulauks dėmesio ir būtinų pertvarkų. Palaikėme ir ėmėmės spręsti visuomenėje iškeltus vartotojų teisių apsaugos klausimus. Paveldėjome nespręstą ir nekeliamą į viešumą problemą – nevykdomus Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus bylose prieš Lietuvą. Po gero dešimtmečio pavyko parengti pataisas dėl lytinės tapatybės pripažinimo, parengėme Baudžiamojo kodekso pakeitimus, numatančius iki gyvos galvos nuteistų asmenų bausmės peržiūrą. Parengti įstatymų projektai, kurie ypač svarbūs mažai uždirbančiai visuomenės daliai: pateikėme ir Vyriausybė patvirtino teisės aktų pataisas dėl skolų išieškojimo, kad sunkiai besiverčiantys žmonės nebūtų priversti didžiosios dalies gaunamų pajamų sumokėti antstoliams. 2018 metų gegužę visoje Europos Sąjungoje įsigalioja naujas Reglamentas dėl duomenų apsaugos. Buvo parengtos ir Vyriausybei pateiktos įstatymų pataisos, kad šis ypač svarbus Reglamentas būtų tinkamai įgyvendintas Lietuvoje.

„Nuveikta daug darbų, už kuriuos noriu padėkoti Teisingumo ministerijos ir pavaldžių įstaigų darbuotojams. Savo jėgas ir žinias skyrėme numatytiems tikslams įgyvendinti. Tikiu, kad pradėti pokyčiai įgaus pagreitį“, – kadencijos metu nuveiktus darbus apibendrino M. Vainiutė.
 

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.