Logo
          2019 m. sausio 22 d., antradienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos darbo grupė prieš papirkimą uždegė žalią šviesą Lietuvai stoti į šią organizaciją

2018-03-14Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) darbo grupė prieš užsienio pareigūnų papirkimą sudarant tarptautinius verslo sandorius oficialiai įvertino Lietuvą kaip pasirengusią tapti EBPO nare ir priėmė formalią nuomonę, kurią perdavė EBPO ministrų komitetui. Tai aštuoniolikta teigiama ir viena sunkiausiai gautų teigiamų išvadų, kurias Lietuva privalo gauti norėdama tapti EBPO nare.

Vertinimo metu Lietuvą atskirai gyrė Lenkijos, Vokietijos, JAV delegacijos, pažymėdamos „nepaprastas“ Lietuvos pastangas ir pažangą.

Išsamus Lietuvos vertinimas stojimo į EBPO tikslais buvo šeštasis ir paskutinis Lietuvos vertinimas šioje darbo grupėje prieš priėmimą į EBPO, apvainikavęs ketverių metų sunkaus ir kruopštaus darbo rezultatus.

Lietuva aktyviai dirbo, siekdama tapti šios darbo grupės nare ir gauti kvietimą ratifikuoti Konvenciją dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkimu sudarant tarptautinius verslo sandorius. Visateise darbo grupės nare mūsų šalis tapo praėjusiais metais. Besiruošdama narystei šioje grupėje, Teisingumo ministerija parengė Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios sugriežtino atsakomybę už korupcinius veiksmus. Pavyzdžiui, valstybės valdomos įmonės gali būti traukiamos baudžiamojon atsakomybėn už jų vadovo ar darbuotojų padarytas nusikalstamas veikas, taip pat buvo patikslinta, kas laikoma papirkimu. Šios pataisos Seime buvo priimtos praėjusių metų birželį.

Pernai taip pat priimtas Pranešėjų apsaugos įstatymas, Baudžiamojo kodekso pataisos, žymiai sugriežtinusios bausmių dydžius už korupcinius nusikaltimus. 2016 metais Baudžiamojo kodekso ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisomis buvo išplėstos juridinio asmens baudžiamosios atsakomybės už korupcinius nusikaltimus ribos, įtvirtinta galimybė konfiskuoti iš papirkimo tiesiogiai ar netiesiogiai gautą turtinę naudą.

Lietuva tapti EBPO nare siekia 2018 m. gegužės mėnesį vykstančioje EBPO Ministrų taryboje.

Narystė EBPO suteiks Lietuvai lygiateisį vaidmenį kuriant ir priimant įvairių politikos sričių tarptautines taisykles, kurios turi tiesioginės įtakos Lietuvos raidai. Narystė EBPO vertinama kaip geras valstybės ekonomikos stabilumo ir patikimumo rodiklis bei instrumentas šiuolaikinės aplinkos iššūkiams priimti. Lietuvos narystė EBPO turės teigiamos įtakos investicijoms pritraukti, tarptautinio skolinimosi kaštams, socialinėms ir ekonominėms atskirtims mažinti ir tvariam augimui užtikrinti.

Būdama EBPO nare Lietuva galės naudotis naujausiais EBPO tyrimais ir taikyti gerąją EBPO šalių narių patirtį, gerindama valstybės valdymo kokybę. EBPO periodiškai ir įvairiais aspektais atlieka kiekvienos šalies narės ekonomikos analizę ir teikia konkrečias rekomendacijas, padedančias gerinti ekonomikos valdymo efektyvumą.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
     
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.