Logo
          2019 m. sausio 22 d., antradienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teisingumo ministerijoje lankėsi svečiai iš Ukrainos

2018-04-05Vakar Teisingumo ministerijoje lankėsi Ukrainos žmogaus teisių ombudsmeno institucijos atstovai. Šį vizitą organizavo Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija (ESBO) ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetas.

Svečiai iš Ukrainos dalyvavo diskusijoje su Teisingumo ministerijos Atstovavimo Europos Žmogaus Teisių Teisme skyriaus vedėju Donatu Murausku.

Ukrainos delegacija domėjosi Vyriausybės atstovo EŽTT ir Teisingumo ministerijos Atstovavimo EŽTT skyriaus įgaliojimais, vykdant EŽTT sprendimus, galimybėmis prisidėti prie sėkmingo teisėkūros proceso. Ukrainos delegacijos atstovų nuomone, kai kuriais atvejais Ukrainoje pritrūksta ir kitų valstybės valdžios institucijų indėlio bei visapusiško supratimo apie Konvencijos įgyvendinimo ir pažeidimų prevencijos svarbą.

Diskusijos metu buvo ne tik aptartos panašūs Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos įgyvendinimo iššūkiai tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje (nuteistųjų kalinimo sąlygos, neužtikrinant Konvencijos reikalavimų, teismų sprendimų nevykdymas), bet ir abiejose valstybėse vyraujančių problemų ypatumai. Susitikimo metu svečiai ne kartą atkreipė dėmesį į žmogaus teisių pažeidimų Ukrainoje mastą, nulemtą, be kita ko, ir šios valstybės dydžio. Šiuo požiūriu iliustratyvi ir sudėtinga situacija, kilusi po to, kai EŽTT Didžioji kolegija sprendimu byloje Burmych ir kiti prieš Ukrainą nusprendė išbraukti net 12 148 peticijas iš bylų sąrašo ir perduoti peticijose keliamų Ukrainos teismų sprendimų nevykdymo problemų sprendimą politinei institucijai – Europos Tarybos Ministrų Komitetui.

Primintina, kad EŽTT nustačius Konvencijos pažeidimą, pagal jos 46 straipsnio 1 dalį valstybei atsakovei kyla besąlyginė pareiga vykdyti galutinį Teismo sprendimą kiekvienoje byloje, kurios šalis ji yra. Vis dėlto EŽTT sprendimų vykdymo problemų kyla tiek Ukrainoje, tiek Lietuvoje. Kaip matyti iš susitikimo, neretai pritrūksta sukoordinuotų valstybės institucijų veiksmų, siekiant užbaigti tam tikro sprendimo vykdymą. Iš 31 bylos prieš Lietuvą, kuriose Europos Tarybos Ministrų Komitetas atlieka EŽTT sprendimų vykdymo priežiūrą, 3 bylose (Paksas prieš Lietuvą, L. prieš Lietuvą ir Matiošaitis ir kiti prieš Lietuvą) Europos Tarybos Ministrų Komiteto sprendimais nuspręsta taikyti sustiprintą vykdymo priežiūros tvarką.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
     
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.