Logo
          2019 m. sausio 22 d., antradienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vyriausybė pritarė kompensacijų smurtinių nusikaltimų aukoms sistemos tobulinimui

2018-04-26Vakar Vyriausybė pasitarime pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui tobulinti smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo nukentėjusiems sistemą, tai yra praplečiant smurtinio nusikaltimo sąvoką ir skiriant kompensacijas didesniam nukentėjusiųjų asmenų skaičiui.

Teisingumo ministerijos siūlymai parengti įvertinus ES Teisingumo Teismo sprendimą, kad valstybei tenka pareiga kompensuoti žalą dėl visų smurtinių tyčinių nusikaltimų formų, įskaitant ir nežymų žmogaus sveikatos sutrikdymą arba sukeltą fizinį skausmą. Šiuo metu Lietuvoje, kaip ir dar keliose ES valstybėse, už tokias nusikalstamas veikas kompensacijos iš valstybės biudžeto nėra mokamos.

Aktualiame smurtinių nusikaltimų sąraše, kurį tvirtina teisingumo ministras, yra įrašytos 57 nusikalstamos veikos. Įgyvendinus siūlomus pakeitimus, į šį sąrašą būtų įtraukti tokie nusikaltimai, kaip fizinio skausmo sukėlimas ar nežymaus sveikatos sutrikdymas, grasinimas nužudyti ar žmogaus terorizavimas, viešosios tvarkos pažeidimas.

„Valstybė turi rūpintis nukentėjusiu žmogumi. Smurtas artimoje aplinkoje išlieka vis dar dideliu skauduliu mūsų visuomenėje, todėl reikia ieškoti priemonių ir finansinių išteklių kovoti su tokio pobūdžio nusikalstama veika“,– teigė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, laikinai einantis teisingumo ministro pareigas.

Šiuo metu į Teisingumo ministeriją kasmet kreipiasi apie 400 asmenų, nukentėjusių nuo smurtinių nusikaltimų, kuriems išmokama iki 1 mln. eurų kompensacijų. Jeigu būtų pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui išplėsti smurtinio nusikaltimo sąvoką, tuomet kompensacijoms nukentėjusiems sumokėti kasmet būtų skiriama apie 11 mln. eurų.

Teisingumo ministerijos siūlymu, nukentėjusieji dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrukdymo, viešosios tvarkos pažeidimo ir kitų nusikalstamų veikų, kurios būtų įtrauktos į smurtinių nusikaltimų sąrašą, galėtų gauti iki 1,33 tūkst. eurų kompensaciją už padarytą turtinę ir neturtinę žalą.

Iki metų pabaigos Teisingumo ministerija numato parengti naujų teisės aktų projektus ir juos pateikti svarstyti Vyriausybei.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
     
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.