Logo
          2018 m. lapkričio 21 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vilniuje aptarinėjami būdai kaip kovoti su dvigubos kokybės prekių problema

2018-08-30Šiandien Vilniuje vykstančiame renginyje Europos Komisijos atstovai pristatys būdus, kaip visoje Europos Sąjungoje (ES) kovoti su dvigubos kokybės prekių problema.

Lietuva šių metų pavasarį kreipėsi į Europos Komisiją, kad teisės aktuose būtų aiškiai nustatyta, kad prekyba dvejopos kokybės produktais, kai jie reklamuojami iš esmės taip pat, būtų laikoma nesąžininga komercine veikla. Tokia veikla yra draudžiama, nes klaidina vartotojus ir pažeidžia jų lūkesčius.

„Nepriimtina, kad Lietuvos vartotojus pasiektų prastesnės kokybės šokoladai, kava, žuvies piršteliai ar kiti maisto ir ne maisto produktai. Būtinybę spręsti klausimą ES lygiu itin garsiai pradėjome akcentuoti nuo praėjusių metų, kai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba palygino Lietuvoje parduodamų maisto produktų kokybę su parduodamais Belgijoje ir Vokietijoje. Tuomet paaiškėjo, kad kai kurių Lietuvoje parduodamų produktų kokybė prastesnė,“ – sako teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė.

Anot viceministrės, šiuo metu galiojantys ES teisės aiškiai nenurodo, kad tokioje pačioje pakuotėje parduodamo produkto sudėtis negali būti skirtinga. Todėl būtina keisti teisinį reglamentavimą, taip pat nustatyti ES lygmens žalos atlyginimo priemones vartotojams.

Šių metų vasaros pabaigoje Lietuva, be kita ko, ėmėsi iniciatyvos atlikti tyrimą, kuris sieks nustatyti, ar žinojimas, kad vartotojui prieinamo produkto kokybė yra prastesnė nei kokybė to paties produkto parduodamo kitoje ES valstybėje nulemtų jo sprendimą nepirkti tos prekės. Pusę šio tyrimo finansuoja Europos Komisija. Rezultatai, kurių tikimasi sulaukti 2019 m. vasarą, padės tiriant konkrečius pažeidimus ir sprendžiant dėl atsakomybės kiekvienu atskiru atveju.

Europos Komisija siūlo, kad už prastesnės kokybės produktų pardavinėjimą būtų galima taikyti poveikio priemones, pavyzdžiui, skirti iki keturių procentų įmonės pajamų siekiančią baudą arba reikalauti žalos atlyginimo. Tačiau būtina nustatyti, kad produkto kokybė iš tiesų prastesnė, ir reikalinga įvertinti subjektyvų elementą – ar vartotojas būtų pirkęs produktą, jei būtų žinojęs, kad jis yra prastesnės kokybės nei kitoje ES valstybėje.

Šiuos Europos Komisijos siūlymus turės priimti Europos Parlamentas ir Europos Taryba.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.