Logo
          2019 m. sausio 22 d., antradienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lietuvos bausmių vykdymo sistemai – išskirtinis Norvegijos dėmesys

2018-11-08Lapkričio 5-7 d. Lietuvoje lankėsi 11 Norvegijos pataisos įstaigų ir probacijos tarnybų ekspertų, kurie Lietuvos kolegas konsultuoja pataisos pareigūnų kvalifikacijos kėlimo ir nuteistųjų resocializacijos vykdymo klausimais.

Rugsėjo mėnesį vykusio teisingumo ministro vizito Norvegijoje metu sutarta, kad ši Skandinavijos šalis ir toliau Lietuvai teiks visokeriopą pagalbą, siekiant modernizuoti įkalinimo įstaigas. Planuojama, kad ši pagalba apims ne tik ekspertines konsultacijas, tačiau taip pat bus sukurta moderni pataisos pareigūnų mokymo centro infrastruktūra, Vilniaus ir Pravieniškių pataisos įstaigos rekonstruotos į kamerų tipo patalpas.

Vizito metu svečiai apsilankė Vilniaus pataisos namuose ir Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, taip pat įvertino technines pataisos pareigūnų profesinio rengimo organizavimo galimybes.

Kolegų iš Norvegijos teigimu, nuteistųjų resocializacijos sėkmė labiausiai priklauso nuo kvalifikuoto ir nestandartinėmis situacijoms pasirengusio dirbti įkalinimo įstaigų personalo parengimo, todėl Lietuvos bausmių vykdymo sistemai bus teikiama visa reikalinga ekspertinė pagalba iš esmės pertvarkant pataisos pareigūnų profesinio rengimo procesą.

“Džiaugiuosi, kad mūsų ir kolegų iš Norvegijos požiūriai šiuo klausimu visiškai sutampa – nuteistųjų integracijos į visuomenę rezultatus Lietuvoje pajusime tik investavę į pataisos pareigūnų profesinio parengimo kokybės stiprinimą,” – teigia teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Intensyvus Lietuvos ir Norvegijos bausmių vykdymo sistemos bendradarbiavimas tęsiasi jau ne vienerius metus. Šio vizito metu svečiams buvo parodyti ir šio ilgalaikio bendradarbiavimo rezultatai – Norvegijos Karalystės paramos lėšomis jau įrengti pusiaukelės namai, priklausomybės ligomis sergančių nuteistųjų resocializacijos centras ir į kamerų tipo patalpas rekonstruota 360 vietų pataisos įstaiga Pravieniškėse.

„Lankydamasis Norvegijos lėšomis rekonstruotose Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos patalpose pamačiau tokią įkalinimo įstaigą, kokias mes turime Norvegijoje,“ – sako Norvegijos Pataisos tarnybų direktorato tarptautinio bendradarbiavimo direktorius Kim Ekhaugen.

2019–2024 m. Norvegijos finansinė parama Lietuvos bausmių vykdymo sistemos modernizavimui turėtų siekti per 21 mln. eurų. Sutartį dėl šios paramos skyrimo planuojama pasirašyti 2019 metais.

Facebook Twitter Google
Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
     
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.