Logo
          2018 m. balandžio 26 d., ketvirtadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moksleivius mokys teisės pagrindų

2014-11-24Lietuvos mokyklose prasideda projektas „Aš žinau savo teises“, kurio metu beveik 1000 moksleivių bus supažindinti su jų teisėmis ir pareigomis bei su šalies teisinės sistemos pagrindais. Planuojama, kad iš viso iki metų pabaigos 5 didžiausiuose Lietuvos miestuose teisės praktikai aplankys dešimtokus ir vienuoliktokus 30-tyje mokyklų. Projektą vykdo LR Teisingumo ministerija.

„Tyrimai atskleidė, kad bent pusė šalies gyventojų nesidomi savo, kaip piliečių, teisėmis ir pareigomis. Tarp ypač pasyvių šiuo atžvilgiu visuomenės grupių – ir 15-18 metų jaunimas. Taigi vykdyti edukacinę veiklą pirmiausiai reikia mokyklose, kad pilnametystę moksleiviai pasitiktų išmanydami savo šalies teisinę sistemą“, – sako LR teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Šiemet atliktos Baltijos tyrimų apklausos duomenimis, savo, kaip piliečios teisėmis ir pareigomis mažiausiai domisi jauni Lietuvos gyventojai: tik 35 proc. 15-29 m. amžiaus respondentų norodė, kad domisi ir net 61 proc. – kad visiškai nesidomi apie savo, kaip piliečio, teises, laisves ir pareigas. Tyrimas taip pat atskleidė, kad 83 proc. šalies gyventojų pritaria, kad mokyklose būtų dėstoti dalykai, supažindinantys moksleivius su teisiniais pagrindais.

Mokymų, kuriuos ves teisės praktikai, metu moksleiviai sužinos, kaip jų teises gina Civilinis, Baudžiamasis, Administracinių teisės pažeidimų, Darbo kodeksai, taip pat – į ką gali kreiptis norėdami pasikonsultuoti ar pranešti apie pažeidimą.

„Šis projektas moksleiviams padės ne tik įgyti elementarias žinias apie savo teises, bet ir sužinoti apie atsakomybę, kuri jiems dar net nesulaukus pilnametystės gresia už tokius įstatymų pažeidimus kaip alkoholio vartojimas viešoje vietoje ar įžeidžiančių komentarų rašymas internete“, – sako teisingumo ministras.

Pirmieji mokymai moksleiviams įvyks lapkričio 24 d. Vilniuje, Sofijos Kovalevskajos vidurinėje mokykloje. Visuose 5 didžiausiuose šalies miestuose mokymai vyks iki gruodžio vidurio.

__________________________________

Daugiau skaitykite čia


 

Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.