Logo
          2018 m. gruodžio 19 d., trečiadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Asmens duomenų apsauga


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pripažintos religinių bendruomenių nuosavybės teisės į nekilnojamąjį turtą

2015-02-04Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui pripažinti 18 religinių bendruomenių nuosavybės teises į jų faktiškai valdomus maldos namų pastatus bei šių pastatų priklausinius.

Nuosavybės teisės buvo pripažintos Antašavos Šv. Hiacinto (Jackaus) parapijai ir Adomynės Švč. Mergelės Marijos Vardo parapijai Kupiškio rajone į bažnyčių pastatus ir varpines, Dambavos Dievo Apvaizdos parapijai Radviliškio rajone - į bažnyčios pastatą ir priklausinį, Karklėnų Šv. Apaštalo Baltramiejaus parapijai Kelmės rajone - į bažnyčios pastatą, varpinę ir priklausinius, Keturiasdešimt Totorių kaimo musulmonų-sunitų bendruomenei Vilniaus rajone - į mečetės pastatą bei Žarėnų-Latvelių Šv. Mikalojaus parapijai Šiaulių rajone - į bažnyčios pastatą ir jo priklausinius.

Taip pat pripažintos nuosavybės teisės į Daujėnų Švč. Jėzaus Vardo parapijai Pasvalio rajone į bažnyčios pastatą ir jo priklausinius, Juozapavos Šv. Apaštalų Simono ir Judo parapijai Šiaulių rajone - į bažnyčios pastatą, Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijai Kelmės rajone - į koplyčios pastatą, Kurų Šv. Antano Paduviečio parapijai Radviliškio rajone - į bažnyčios pastatą, Pašilės Šv. Jurgio parapijai Kelmės rajone - į bažnyčios pastatą ir jo priklausinius, Skapiškio Šv. Hiacinto (Jackaus) parapijai ir Subačiaus Švč. Trejybės parapijai Kupiškio rajone - į bažnyčių pastatus ir jų priklausinius, Šaukėnų Švč. Trejybės parapijai Kelmės rajone - į bažnyčios pastatą ir jo priklausinius, Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo parapijai Radviliškio rajone - į bažnyčios pastatą ir jo priklausinius, Šimonių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų parapijai Kupiškio rajone - į bažnyčios pastatą ir jo priklausinius, Velykių Šv. Apaštalo Andriejaus parapijai Panevėžio rajone - į bažnyčios pastatą ir jo priklausinius bei Vidsodžio Šv. Antano Paduviečio parapijai Kelmės rajone - į bažnyčios pastatą ir jo priklausinius.

Iki 1948 metų, kuomet buvo paskelbtas bažnyčių pastatų nacionalizavimas, šie maldos namai buvo religinių bendruomenių nuosavybė.

Sutvarkius minėtų maldos namų nuosavybės teisių klausimą bus sudarytos galimybės, be kita ko, savininkams puoselėti dalį šių nekilnojamojo turto objektų kaip kultūros vertybes.

Daugiau skaitykite čia:

Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.