Logo
          2018 m. balandžio 26 d., ketvirtadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Juozas Bernatonis: Lietuva padeda Juodkalnijai integruotis į Europos Sąjungą

2014-09-05Penktadienį Teisingumo ministerijoje ministras Juozas Bernatonis ir Juodkalnijos Ministro Pirmininko pavaduotojas ir teisingumo ministras Duško Markovićius aptarė Juodkalnijos integracijos į Europos Sąjungą (ES) klausimus ir pasirašė Lietuvos ir Juodkalnijos teisingumo ministerijų tarpusavio supratimo memorandumą.

Šio memorandumo pasirašymas yra ne tik reikšmingas žingsnis įtvirtinant Lietuvos ir Juodkalnijos ryšius teisingumo srityje, bet ir svarbus dvišalių santykių momentas Juodkalnijos integracijos į Europos Sąjungą procese. Tarptautiniai informacijos mainai ir pasidalijimas patirtimi teisingumo srityje svarbūs kiekvienai šaliai ir padeda kurti veiksmingą tarptautinę teisės sistemą“, – pabrėžia J. Bernatonis.

J. Bernatonis su D. Markovićium taip pat pasidalino Lietuvos patirtimi rengiantis narystei ES ir pristatė šiuo metu Lietuvoje vykdomas teisingumo sistemos reformas.

Dvišalio susitikimo metu Lietuvos ir Juodkalnijos ministrai aptarė Juodkalnijos integracijos į ES procesą. J. Bernatonis pažymėjo, kad Lietuva nuosekliai remia Juodkalnijos integraciją – Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai 2013 m., intensyvaus bendro darbo dėka, pavyko pasiekti sutarimą dėl svarbiausių, 23 (Teismai ir pagrindinės teisės) ir 24 (Teisingumas, laisvė ir saugumas) derybinių skyrių atidarymo. Anot Lietuvos teisingumo ministro, pažanga šiuose skyriuose lems tolimesnių stojimo derybų tempą.

J. Bernatonis su D. Markovićium taip pat pasidalino Lietuvos patirtimi rengiantis narystei ES ir pristatė šiuo metu Lietuvoje vykdomas teisingumo sistemos reformas. Pasirašytu memorandumu šalys įsipareigojo keistis informacija ir dalintis gerąja praktika įvairiose teisės ir teisingumo srityse, organizuoti ekspertų susitikimus, konferencijas, seminarus aktualiais klausimais.

Juodkalnijos teisingumo ministras su delegacija, Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvoje Ramizu Basicium ir Juodkalnijos atstovybės ES Pirmuoju sekretoriumi Nikola Saranovicium taip pat susitiks su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu ir Seimo Pirmininko pavaduotoju, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininku Gediminu Kirkilu.
__________________________________

Visą tekstą skaitykite čia.
 

Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.