Logo
          2018 m. birželio 24 d., sekmadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pasaulio lietuviai pritaria internetinio balsavimo įteisinimui

2014-12-22Su teisingumo ministru Juozu Bernatoniu susitikę Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) atstovai išreiškė palaikymą elektroninio balsavimo ir e.rezidentų idėjai.

Teisingumo ministerijos užsakymu atlikta apklausa rodo, kad elektroniniam balsavimui internetu pritaria apie 65 proc. šalies gyventojų, priešingos nuomonės laikosi maždaug 20 proc. respondentų. PLJS atstovai pripažino, kad elektroninio balsavimo įteisinimas supaprastintų balsavimo procedūrą, todėl neabejotinai pritrauktų daugiau savo balsą norinčių atiduoti išeivių.

„Neturime bijoti žengti pirmyn ir prisitaikyti prie šiuolaikinių technologijų suteikiamų galimybių. Elektroninis balsavimas itin aktualus ne tik užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams, bet ir visiems mūsų šalies gyventojams. Tikiu, kad tokia balsavimo forma paskatintų ir kitus vis labiau prie technologijų suteikiamų patogumų priprantančius rinkėjus aktyviau dalyvauti rinkimuose“, – susitikimo metu pabrėžė J. Bernatonis.

Teisingumo ministerija siūlo taip pat siūlo įteisinti e.rezidento statusą – mūsų šalyje interesų turintys užsienio valstybių piliečiai galėtų gauti elektroninio parašo sertifikatą ir naudotis elektroninėmis paslaugomis mūsų šalyje.

„Toks sprendimas sudarys palankias sąlygas užsienio piliečių investavimui Lietuvoje ir taip padidins mūsų patrauklumą užsienio kapitalui. Šiuo metu užsienio valstybių piliečiams nėra galimybės save identifikuoti elektroninėje erdvėje ir taip jiems užkertamas kelias dalyvauti, kurti bei plėtoti verslo santykius Lietuvoje naudojantis elektroninėmis priemonėmis“, – pažymėjo ministras.

ELTA primena, kad šių metų gegužę elektroninį balsavimą numatančias Prezidento rinkimų, Referendumo, Rinkimų į Europos Parlamentą, Seimo rinkimų, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų pataisas įregistravo J. Bernatonis ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Lapkritį Seimas po pateikimo šioms pataisoms pritarė, galutinis elektroninio balsavimo likimas turėtų paaiškėti Seimo pavasario sesijoje.
___________________________________

Daugiau skaitykite čiaAtgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.