Logo
          2018 m. birželio 25 d., pirmadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pataisos įstaigų laukia didelės naujovės

2015-01-09Nuo šių metų kovo 1 d. įsigaliojus Teisingumo ministerijos parengtam naujam Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statutui, tarnyba šioje sistemoje taps patrauklesne ir skaidresne. Statute įtvirtintos nuostatos, kad bausmių vykdymo sistemoje dirbs tik profesinį ar aukštesnį išsilavinimą įgiję asmenys. Be to, už sunkų darbą pareigūnų laukia papildomos socialinės garantijos.

„Naujuoju Statutu siekiama didinti kalėjimų sistemos veiklos efektyvumą. Esu įsitikinęs, kad pataisos įstaigų sistemoje turi tarnauti profesionalūs pareigūnai, o jų darbas turi būti atitinkamai vertinamas, nes šie žmonės saugo mūsų piliečius nuo pavojingų nusikaltėlių ir padeda reabilituotis tiems, kurie gailisi dėl savo klaidų ir nori grįžti į visuomenę“, – pranešime spaudai cituojamas teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Statute įteisinta svarbi naujovė – pareigūnų profesinio mokymo organizavimas, kuris bus pradėtas vykdyti nuo š. m. rugsėjo 1 d. Tai leis užtikrinti, kad Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose tarnautų kvalifikuoti asmenys. Profesinio mokymo programos apims socialinio reabilitacinio darbo su nuteistaisiais organizavimą ir vykdymą, taip pat kitus darbo su nuteistaisiais ir suimtaisiais aspektus. Naujai į pareigas paskirtiems pareigūnams išbandymo laikotarpiu planuojama skirti kuratorius, kurie supažindintų su įstaigos veikla, padėtų įsisavinti darbo specifiką.

Gera žinia pareigūnams – supaprastinta tarnybinių rangų suteikimo tvarka: aukštesnis tarnybinis rangas bus suteikiamas ištarnavus atitinkamą laiką, neturinčiam nuobaudų, gerai ir labai gerai kasmet vertinamiems pareigūnams.

Be to, įtvirtinamos papildomos pareigūnams ir jų šeimoms svarbios socialinės garantijos – dėl sveikatos priežiūros ir medicininės reabilitacijos vykdymo pareigūnams ir buvusiems pareigūnams tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir vidaus tarnybos pareigūnams.

Siekiant išlaikyti tarnyboje didelę patirtį turinčius darbuotojus, Statute numatyta, kad iš tarnybos pareigūnas atleidžiamas sukakus 55 metams, o ne 50 metų kaip yra šiuo metu (pareigūnai pradėję dirbti iki Statuto įsigaliojimo, turės galimybę rinktis dirbti iki 50 ar 55 metų).

„Visomis šiomis priemonėmis siekiama padidinti pareigūnų motyvaciją tarnybai Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose, šiose įstaigose išlaikyti turinčius aukštą kvalifikaciją ir patirtį pareigūnus ir pritraukti naujus pareigūnus“, – teigia teisingumo ministras J. Bernatonis.

Statute, atsižvelgiant į pareigūnų profesinių sąjungų pasiūlymus, taip pat numatyta, kad skiriant tarnybinę nuobaudą bet kuriam profesinių sąjungų nariui, išskyrus tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos, būtų gautas išankstinis profesinės sąjungos renkamojo organo sutikimas.
___________________________________

Skaitykite daugiau čia

 

 

Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.