Logo
          2018 m. balandžio 27 d., penktadienis
Pagrindinis Puslapio žemėlapis Print RSS Neįgaliems LT EN FB
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Naujienos
Tarptautinis bendradarbiavimas
Korupcijos prevencija
Klausiate - atsakome
Skaidrūs rinkimai


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Antrankiai bus dedami nebe taip dažnai

2015-02-03Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis pasirašė bendrą įsakymą, kuriuo keičiamos konvojavimo taisyklės ir nustatoma nauja specialiųjų priemonių naudojimo tvarka dėl sulaikomų ir konvojuojamų asmenų.

„Žmogaus teisės privalo būti užtikrintos ir sulaikytiems asmenims. Kartais kai kurių specialiųjų priemonių, pavyzdžiui, antrankių, naudojimas būdavo perteklinis. Buvo atvejų, kai teismo salėje pareigūnų saugomas kaltinamasis sėdėdavo su antrankiais ir net nieko negalėdavo užsirašyti. Įsigaliojus naujai konvojavimo tvarkai tokių atvejų neturėtų likti“, – pažymi teisingumo ministras J. Bernatonis.

„Keičiame įsigalėjusią praktiką, kai specialiosios priemonės naudojamos neproporcingai. Jos turi būti naudojamos pagrįstai, esant objektyvioms priežastims ir tinkamai įspėjus“, – sako vidaus reikalų ministras S. Skvernelis.

Jo teigimu, naudoti antrankius ar ne, nuspręs įtariamąjį arba nuteistąjį lydintys pareigūnai. „Jeigu žmogus nėra linkęs smurtauti ar bėgti, jei jis įtariamas ar nuteistas už nesunkius, nesmurtinius nusikaltimus – antrankių tokiam galima ir nedėti“, – tvirtina Vidaus reikalų ministerijos vadovas.

J. Bernatonis pabrėžia, jog asmenys, įtariami ar nuteisti už sunkius, smurtinius, pavojingus nusikaltimus, taip pat agresyvūs, žaloti save ar kitus, smurtauti ar bėgti linkę konvojuojamieji antrankių ir toliau neišvengs. „Nei pareigūnų, nei visuomenės saugumas dėl naujosios tvarkos tikrai nenukentės“, – užtikrina teisingumo ministras.

Naujojoje tvarkoje nustatyta, jog antrankius, kitas įstatymuose nustatytas specialiąsias priemones (lazdas, tarnybinius šunis, surišimo priemones ar kt.) ir šaunamąjį ginklą pareigūnams bus galima naudoti tik įspėjus apie tokį ketinimą ir suteikus asmeniui galimybę įvykdyti teisėtus jų reikalavimus, išskyrus atvejus, kai delsimas kelia grėsmę arba toks įspėjimas neįmanomas.

Ministrų pasirašytu įsakymu konvojavimo taisyklių nuostatos taip pat suderintos su įstatymų numatytais specialiųjų priemonių (taip pat ir antrankių) panaudojimo pagrindais – iki šiol galiojusios taisyklės sudarė teisines prielaidas konvojavimą vykdantiems pareigūnams antrankius naudoti kur kas dažniau, nei tai numatyta Policijos veiklos, Muitinės, Specialiųjų tyrimų ir kituose įstatymuose.

Pakeitus konvojavimo taisykles taip pat įgyvendinamos Europos Tarybos Komiteto prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą bei Seimo kontrolierių teiktos rekomendacijos, kad specialiosios priemonės prieš asmenis būtų naudojamos tik išimtinais atvejais ir tik tiek, kiek to reikia.

Daugiau skaitykite čia:

 

Atgal
 
Naujienų paieška
Data nuo 
Data iki   
Žodžiai tekste
 
Ministro darbotvarkė
Ministerijos įvykiai
 
Politinės partijos
Veiklos prioritetai
Teisingumo ministerijos
              biudžeto suvestinė
Teisėkūros iniciatyvos
Teisinio reguliavimo
              stebėsena
Teisinė pagalba (VGTP)
Neliečiamojo kapitalo               valdymas
Nukentėjusių nuo
              nusikaltimų asmenų fondas
Veiklos efektyvumo
              rodikliai
 
 
RSS prenumerataRSS
 
Logo
      
Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius
Kodas: 188604955
Tel. (8 5) 266 29 81
Faks. (8 5) 262 59 40
El. paštas: rastine@tm.lt
© Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, 2009
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.